close
تبلیغات در اینترنت
خرید دامنه
آینده شغلی رشته زمین شناسی و گرایش های آن
در شبکه های اجتماعی هوادار ما باشید
صفحه اصلی تالار گفتمان آرشیو عضویت ورود نقشه سایت خوراک تماس با ما
درباره مــا
geology 4 all
با سلام من سینا هستم و برای ساخت این وبلاگ دو دلیل داشتم : 1- آگاهی هر چه بیشتر مردم فارسی زبان با رشته زمین شناسی : متاسفانه در ایران زمین شناسی جزو رشته های پر طرفدار نیست و آگاهی مردم ایران نسبت به این رشته بسیار کم است، و برای همین یک گردی روی این رشته و شاخه های آن برای مردم وجود دارد و من بر آن آمدم تا مردم را با رشته خودم و زیبایی های آن آشنا کنم. 2- افزایش آگاهی های خودم
موضوعات
آرشیو
نظرسنجی
چقدر به آینده شغلی رشته زمین شناسی امید دارید؟

تبلیغات

"خانم قبادی"

- تحقیق و ترجمه زمین شناسی

- انجم پروژه ، مقاله و پایان نامه رشته زمین شناسی و جغرافیا و برنامه ریزی شهری

- انجام امور تایپی

- تهیه نقشه توسط نرم افزار جی ای اس

با قیمت مناسب و در اسرع وقت

لطفا از طریق آی دی تلگرام ghobadi7930@ پیام دهید

آخرین ارسالی های انجمن

آینده شغلی رشته زمین شناسی و گرایش های آن

15201 بازدید سه شنبه 02 ارديبهشت 1393 زمین شناسی جهانی,زمین شناسی,معرفی گرایش های ارشد زمین شناسی ( ایران ),
لایک: نتیجــــه : 1 امتیــــاز توســـط 6 نفـــر ، مجمـــوع امتیــــاز : 6

آینده شغلی رشته زمین شناسی و گرایش های آن

فارغ التحصیلان: وقوع زمینلرزهای هولناک و اسرارآمیز با نیرویی عظیم و ویرانگر، فوران تودههای مذاب سنگ از دهانه کوهی آتشفشانی، چشمانداز با شکوه درهای عمیق در پای کوهی سر به فلک کشیده، گستردگی و تنوع سنگهای موجود در طبیعت، لایه های موازی سنگی و خاکی در دیواره یک تپه یا کوه و دهها موضوع دیگر، از موضوعات مورد توجه زمینشناسان است. زمینشناس بسیاری از پرسشهای هیجانانگیز و جذاب پیرامون ما را به بحث و بررسی میگذارد. این که زمین در اولین روزهای عمر خود (۴۵۰۰ میلیون سال قبل) چگونه بوده است؟ چرا اقیانوس اطلس به تدریج وسیعتر و اقیانوس آرام کوچکتر میشود؟ در کجا به جستجوی آب بپردازیم؟ تفاوت سنگها ناشی از چیست و پرسشهای متعدد دیگر که پاسخ آن را در علم زمینشناسی میتوان یافت. زیرا در زمینشناسی، منشأ زمین، تاریخ و ساختمان زمین، مواد متشکله آن، منابع طبیعی موجود در آن و تغییر و تحولاتی که در طول زمان پدید آمدهاند، مورد بررسی قرار میگیرد.

 در واقع از اعماق اقیانوسها تا نوک بزرگترین قله ها و حتی ماورای این دو، مورد مطالعه قرار گرفته و اطلاعات حاصل از آنها به صورت نقشه و گزارش ثبت میشود. کشور ایران با در اختیار داشتن منابع معدنی بسیار غنی اعم از مواد سوختی و ذخائر فلزی و غیرفلزی گرانبها، و قرار گرفتن بر روی منطقهای فعال از نظر زمینشناسی که باعث وقوع زلزله ها، تغییر ساختار زمین، پدیده کوه زائی، تغییر پهنای دریاها و خلیج مجاور میشود و دهها مطلب شگفتانگیز و در خور دقت و مطالعه دیگر، نیاز وافر به پژوهشگران و متخصصان زمینشناسی دارد که در این زمینهها به مطالعه و کاوش پرداخته و اطلاعات لازم را برای بهره برداری صحیح در اختیار مسؤولان ذیربط قرار دهند.

 رشته زمین شناسی به فارغ التحصیلان خود همین زمین را میشناساند. زمینی که نسبت به سایر کرات آسمانی هیچ هم به حساب نمیآید، راز و رمزهایی دارد که باید برای شناخت آن واحدهای دانشگاهی را یکی پس از دیگری پشت سر گذاشت. به لحاظ فراوانی منابع طبیعی در کشور و وجود ذخائر با ارزش در اعماق زمین، دانش زمین شناسی از نظر علمی و اقتصادی دارای ارزشهای ویژهای است و نقش موثری را در زمینه شناخت منابع معدنی، اکتشاف، بهرهبرداری از آنها و به طور اخص منابع نفتی دارد. این رشته ارتباط بسیار نزدیکی با علوم زیستی و شیمی داشته و استفاده از نقشه های ماهوارهای، سیستمهای اطلاعات جغرافیایی و نقشه برداری در آن واجد اهمیت زیادی میباشد. بسیاری از علوم از جمله آب، خاک و هواشناسی و جغرافیا در ارتباط تنگاتنگ با علوم زمیناند. تحصیل در این رشته شرایط جسمانی مناسب را میطلبد چون داوطلب باید قادر باشد واحدهایی را که عمدتا در صحرا و بیابان انجام میشود با موفقیت طی کند . امکان ادامه تحصیل تا سطوح عالی دکترای تخصصی در گرایشهای مختلف این رشته در کشور وجود دارد.

برخی از این دروس شامل موارد زیر است:

زمین شناسی فیزیکی که به بررسی خصوصیات کلی زمین میپردازد، زمین شناسی تاریخی که به مطالعه تاریخچه پیدایش کره زمین میپردازد، بلورشناسی هندسی و بلورشناسی نوری که شناخت ویژگیهای هندسی و مشخصات نوری بلورها را مورد توجه قرار میدهد، کانیشناسی که به بررسی کانیها یعنی اجزای تشکیل دهنده سنگها میپردازد، سنگ شناسی رسوبی و آذری و دگرگونی که در مورد تشکیل انواع سنگها بحث میکند، زمین شناسی ایران که به بررسی ویژگیهای زمین ایران میپردازد، زمین شناسی نفت که به بررسی در نحوه ایجاد نفت به بحث میپردازد.

 

تواناییهای لازم

دانشجوی خوب زمین شناسی علاوه بر تسلط کافی بر درسهایی مثل فیزیک، شیمی و ریاضی باید از قدرت تجسم مناسبی برخوردار باشد. مهمترین ویژگی برای موفقیت در این رشته داشتن روحیهای پرجنب و جوش، علاقه به زندگی در محیطهای طبیعی مانند کوهها و بیابانها است، زیرا زمینشناس نه تنها در دوران دانشجویی بلکه در زمینه های شغلی نیز با چنین محیطهایی روبروست. علاوه بر این داشتن توانایی جسمانی مناسب نیز لازم است.

 

گرایشهای زمین شناسی

زمین شناسی مهندسی

(EngineeringGeology)

زمین شناسی مهندسی ضمن بررسی تاثیر «محیط زمین شناسی» بر سازههای مهندسی یا زمین شناسی مهندسی، راهحلهای مناسبی جهت کاهش یا برطرف نمودن خطرات احتمالی ارائه میدهد. باید توجه داشت که محیط زمین شناسی اطراف یک سازه به دو صورت با آن در ارتباط است. یکی توسط مصالح زمین شناسی، یعنی سنگ، خاک و آب، دیگری فرآیندها و مخاطرات زمین شناسی مثل سیل، زمین لرزه، حرکات دامنهای و مانند آن. برخی از مولفین زمین شناسی مهندسی را سهوا به جای «ژئوتکنیک» به کار میبرند.  بهطور کلی زمین شناسی مهندسی توسط روشهای اکتشافی متنوع تاثیر محیط زمین شناسی اطراف را بر سازه مهندسی یا پروژه عمرانی تعیین میکند. همچنین نقش احداث سازه را در تحریک و تغییر رفتار زمین مشخص میسازد.

 

سنگ شناسی رسوبی- رسوب شناسی

سنگهای رسوبی، از انباشت ذرات ناشی از خرد شدن انواع سنگهای دیگر بوجود آمدهاند. این ذرات، معمولا به کمک نیروی گراویته، آب، باد و یا یخ به محل جدید خود منتقل شده و در آنجا به ترتیبی جدید نهشته میشوند. برای مثال، امواجی که به ساحل صخرهها برخورد میکنند، ممکن است که از این طریق ، ذرات ریگ و شن دریا کنار دیگری را در همان نزدیکی فراهم آورند. این نهشتههای ساحلی اگر سخت میشدند، سنگی رسوبی تشکیل مییافت. یکی از مهمترین خاصههای سنگهای رسوبی، لایه بندی رسوبات تشکیل دهنده آنهاست. مهمترین کاربرد رسوب شناسی در ارتباط با اکتشاف منابع طبیعی از قبیل نفت و گاز میباشد، در گذشته بیشتر کمپانیهای نفتی برای کشف مخازن در جستجوی تاقدیسها بودند، اما با پیشرفت زمان به این نتیجه رسیدند که علاوه بر نفتگیرهای ساختمانی، نفتگیرهای چینهشناسی نیز از اهمیت خاصی برخوردار است.

زمین شناسی ساختمانی

(StructuralGeology)

هر کسی که با زمین شناسی سر و کار داشته باشد، تشخیص میدهد که پوسته زمین در طی تاریخ زمینشناسی یک واحد ثابت و غیر متغیری نبوده است  بلکه به کرات در برابر عوامل داخلی و خارجی در آن تغییر شکل ایجاد شده است. شاهد این مدعی وجود نواحی عظیم چین خورده یعنی سلسله کوههاست که در آن رسوبات و سنگهای دیگر فشرده شده و فرم آنها تغییر کرده است. عامل دیگر رسوبات دریایی است که اینک در قلل مرتفع کوهها دیده میشود و در برخی موارد هزاران متر از سطح دریا بالاتر قرار گرفته است و این خود ناپایداری قشر زمین را نشان میدهد. بهطور کلی میتوان گفت که زمین شناسی ساختمانی و تکتونیک، درباره ساختهای مختلف سنگهای تشکیل دهنده پوسته زمین، چگونگی تشکیل و ارتباط آنها با عوامل داخلی زمین بحث میکند.

 

زمین شناسی نفت

 (PetroleumGeology)

زمین شناسی نفت از زیر شاخه های علم زمین شناسی است که به بررسی عوامل و شرایط مرتبط با تشکیل ذخایر هیدروکربنی میپردازد و با توجه به نیاز کشور به شناخت ذخائر جدید نفت و گاز حائز توجه خاص میباشد. چراکه اولین قدم در راه اکتشاف همان بررسی های زمین شناسی اند اطلاعات ارائه شده در این بخش شامل بررسی عوامل و پارامترهای مرتبط در نحوه تشکیل نفت و گاز و سنگ منشاد، مهاجرت و عوامل دخیل در آن، سنگ مخزن، انواع آن و پارامترهای مرتبط با سنگ مخزن، سنگ پوشش و در نهایت به بررسی جایگاه نفت و گاز در زمین شناسی ایران و تشکیل نفت و گاز در مناطق مختلف و عوامل موثر در آن پرداخته شده است.

 

سنگ شناسی یا پترولوژی

پترولوژی یا سنگ شناسی علم مطالعه سنگها است و کم و بیش به ساختارهای زمین نیز میپردازد. این علم محدود به مطالعه موادی است که در پوسته وجود دارد و قابل دسترس است اگرچه که نمونه هایی از شهاب سنگها را نیز توسط شبیه سازی در این علم مطالعه می کنیم. این علم به مطالعه انواع مختلف اتفاقاتی که از ابتدا برای منشا سنگ افتاده میپردازد و روابط فرایندهای زمین شناسی و تاریخچه آن را مورد بررسی قرار میدهد. سنگ شناسی همچنین بخش اصلی مطالعات زمین شناسی، عملکرد آنها و تاریخچه و پیدایش سنگها و نحوه اکتشاف آنها را نشان میدهد. مطالعه سنگها از دو راه امکان پذیر است یکی از طریق مطالعه پوسته و دیگری از طریق مطالعه مدارک و شواهد قدیمی.

 

گرایش آب شناسی (hydrology)

هیدرولوژی دانشی است که از آبهای زیرزمینی بحث می کند و به عنوان شعبه ای از زمین شناسی، منشأ، ترکیب، خواص، کیفیت، گسترش و حرکت آب را در داخل قشرهای زمین مورد مطالعه قرار میدهد. به عبارتی هیدرولوژی علم مطالعه آب کره زمین است و در مورد پیدایش، چرخش و توزیع آب در طبیعت خصوصیات فیزیکی و شیمیایی آب، واکنشهای آب در محیط و ارتباط آن با موجودات زنده بحث میکند بنابراین ملاحظه میشود که هیدرولوژی در برگیرنده تمامی داستان آب است.

 

موقعیت شغلی و بازار کار در ایران

فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی رشته زمین شناسی قادرند نقشه های زمین شناسی، معدنی و جغرافیایی را مطالعه کرده و اطلاعات آن را استخراج کنند و با گروههای اکتشاف معدن، آب یابی و بهره برداری از آبهای زیرزمینی، همکاری داشته یا در کارهای صحرایی و کارگاهی مهندسین ژئوتکنیک و ژئوفیزیک فعالیت داشته باشند و کانونهای خطر همانند مناطق زلزله خیز، آتشفشانی و …رامشخص کنند. با توجه به تواناییهایی که فارغ التحصیلان رشته زمین شناسی دارند، وزارتخانه های صنایع و معادن، نفت، نیرو، راه، جهاد کشاورزی، علوم و آموزش و پرورش ، همچنین شرکتها و مؤسساتی مانند ذوب آهن، سازمان زمین شناسی کشور، شرکتهای مرتبط با فعالیتهای سد سازی، آبیابی، حفر تونل، راهسازی، اکتشافات آب و نفت و معادن، بخشهای مرتبط با تهیه نقشه های زمین شناسی و معدنی، آزمایشگاههای سنگ شناسی و زمین شناسی و در مجموع، کلیه مراکزی که در ارتباط با موضوع زمین فعالیت میکنند، میتوانند زمینه های اشتغال و فعالیت فارغ التحصیلان رشته زمین شناسی باشند. از نظر روحی، دانشجویان میبایست، متعادل باشند و از نظر جسمی می بایست کامل باشند، چون باید مطالب را در روی زمین یاد بگیرد و مطالعه کنند. رشته زمین شناسی به دلایل نوع گرایشها، مجموعهای متنوع را برای دانشجویان این رشته، به همراه دارد که مهمترین آنها از این قرار است: در مقطع کارشناسی دبیری دبیرستان، در دروس زمین شناسی، کارشناس در سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی، فعالیتها در آزمایشگاههای مربوط به بخش خصوصی، در مقطع کارشناسی ارشد: فعالیت در سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی، فعالیت در شرکت ملی نفت، فعالیت در مؤسسه ژئوفیزیک و وزارت مسکن، فعالیت در مؤسسه زمین شناسی و زلزله، فعالیت در وزارت کشاورزی و وزارت راه و ترابری. همچنین امکان کار در مراکز خرید و فروش جواهر به عنوان کارشناس سنگهای قیمتی برای فارغ التحصیلان این رشته امکان پذیر است.


برچسب ها :


ارسال نظر
لاله مرادی
(لاله مرادی) می گوید :

سلام
فوق لیسانس زمین شناسی گرایش اسیب شناسی زیست محیطی دارم با معدل بسیار خوب از بهترین دانشگاه کشور با عشق درس خوندم اما متاسفانه هیچ کاری پیدا نمیشه نیست که نیست دوستان اگر کاری مد نظرشون هست لطف بفرمایید یاری کنید .ممنونم.

دانشمند
(دانشمند ) می گوید :

آقای فروزنده شما چطوری از رشته تجربی رفتید حقوق آزاد خوندید

دانشمند
(دانشمند ) می گوید :

آقای فروزنده شما چطوری از رشته تجربی رفتید حقوق آزاد خوندید

آرتا
(آرتا) می گوید :

برو بابا دلت خوشه انگار فقط شما نفت میخوای بخونی من با رتبه ۵ نفت سراسری سال ۸۹ هنوز بیکارم لعنت به این رشته

پاسخ : نظرتون محترمه

معصومه
(معصومه ) می گوید :

سلام رشته زمین شناسی کار برد ها زیاده یان؟

پاسخ : علیک سلام
در تمامی کشور های جهان رشته های علوم پایه از اهمیت زیادی برخوردار هستند ...
تمام منابع مورد استفاده انسان از زمین تامین میشه که نیاز به یک فرد برای مطالعه و بررسی و تحقیق و استخراج داره که بیشتر این کار ها را یک زمین شناس میتواند انجام دهد ، همچنین در نظر بگیرین که رشته زمین شناسی مکمل بیشتر رشته هایی مانند عمران ، سد سازی ، شهر سازی و ... نیز میباشد .
البته این واقعیت را نیز باید در نظر بگیریم که در کشور ما اهمیت چندانی به این رشته داده نمیشه که این نیز باز هم از نیاز بشر به این رشته کم نمیکنه .

فرزاد
(فرزاد) می گوید :

سلام وقت بخیر میخواستم در مورد بازار کار رسوب شناسی بپرسم ک رسوب بهتر یا پترو ؟؟؟

پاسخ : از نظر بنده پترو بهتره ولی باز باید در نظر گرفت که همه رشته ها در ایران از بازار کار یکسانی برخوردار هستند و باز به خلاقیت و سطح علمی خودتون بستگی داره که یک شغل خوب در بازار کسب کنید ...

ناامید
(ناامید) می گوید :

سلام من کارشناسی ارشد پترولوژی خوندم 35 سالمه و همچنان بیکارم خیلی پشیمونم وقتم گذاشتم برای این رشته:_(

H
(H) می گوید :

باسلام،میخواستم راجع به رشته ژئوفیزیک ازتون اطلاعاتی بگیرم و این که کدوم گرایش بهتره از نظر بازار کار ؟
مثلا گرایش ژئوشیمیایی بهتره یا زلزله شناسی؟
و این که در استخدامی های این رشته گرایش هم مطرح میشه یا فقط رشته مهمه؟

پاسخ : با سلام
ژئوفیزیک جزو رشته هایی که باید توانایی ریاضی بالایی در این رشته داشته باشد از نظر بازار کار به این دلیل که دانشجو های زیادی به سمت این رشته نمیروند میتواند بازار کار خوبی داشته باشد .
از نظر بهتر بودن رشته ها این بستگی به توانایی های شما دارد من مشاهده کرده ام که یک دانشجو حتی در شته ای که اصلا بازار کار خوبی نداشت به دلیل داشتن توانایی زیاد توانسته بود کاری خوب با درآمد بالا برای خودش پیدا کند و حتی بعضی از دانشجویان به کشور های خارجه مثل کویت هم مهاجرت کرده بودن ... بیشتر راهنمایی من به شما اول علاقه و بعد توانایی های شما در آن رشته است باید توانایی های خورد را بسنجید تا بتوانید در آن رشته خود را مترح کنید .
در بیشتر استخدامی ها بحت گرایش به ندرت مطرح میشه و با در نظر گرفتن بازار کار و آینده بیشتر استخدامی ها به سمت نرم افزار و توانایی کار با نرم افزار وابسته است.

rmr
(rmr) می گوید :

با سلام میخواستم بپرسم با رتبه 168 ارشد گرایش اب دانشگاه زاهئان میتونم قبول شم چون مهندسی معدن دارم زیاد اطلاعاتی راجب رتبه ها ندارم ممنون

پاسخ : بله به احتمال زیاد

فروزنده
(فروزنده) می گوید :

با رتبه زیر 3 هزار مثل یک ابله رفتم زمین‌شناسی خوندم توی کارشناسی همیشه سعی‌ام بر این بود که جزو بهترین‌ها که نه بهترین بهترین‌ها باشم با عشق درس خوندم شنبه تا چهارشنبه از 8 صبح تا 5 عصر دانشگاه بودم اما دریغ از اینکه یک نفر لااقل بگه آقا مگه بیکاری، این‌همه زحمت نکش لزومی نداره بخدا قسم اگر همون موقع نا امیدم می‌کردن خیلی خیلی به نفعم بود امیدواری نخواستیم بخدا در طول تحصیل همیشه بلاتکلیف نگهمون داشتند اخرش هم با توهین‌های فجیع راهی مون کردن وادارمون کرده بودن کارهایی کنیم که نمیدونستیم چرا!!!!. برای چی!!!! آخر دوره لیسانس خرد شده بودیم شخصیتمون رو هدف گرفته بودند ( با مهارت کامل طوری که نمیشد متوجه بشیم) بعد از فارغ التحصیلی هم فهمیدم در تمام مدت شده بودم سوژه خنده اساتید و گروه. ولی من انقدر خر بودم که امید واهی بخودم دادم که برم ارشد بهتر میشه رفتم ارشد یه گرایش مثلاً تاپ اما همون اش و همون کاسه اما داغتر و پر ملاط تر دیگه واقعاً افسردگی شدید گرفتم باورم شده بود که حتماً این منم که مشکل دارم اما وقتی با بقیه زمین شناسان مقاطع ارشد و دکترا صحبت کردم دیدم نه برای رشته ما اسمون خیلی یکرنگه داغ دلشون که باز می‌شد یاد خودم می‌افتادم و وقتی من سفره دلم رو پهن می‌کردم اونا هم یاد سختی‌های خودشون. بعد از ارشد بیخیال دکترا شدم رفتم سربازی اما با کمال تعجب تو سربازی که اینهمه ازش بد میگن انسان‌هایی دیدم که به مراتب از اساتیدمون خیلی فهمیده‌تر و با انصاف تر و ... بودند باورم نمی‌شد اونجا کمی خودمو پیداکردم وقتی برگشتم یکی از اقوام گفت بیا برو حقوق بخون اولش زیر بار نرفتم بخاطر خاطرات تلخ گذشته با خودم گفتم اینم مثل اون ما که دانشگاه دولتی لیسانس و ارشد تهران بودیم بیخیال بابا اما با اصرار دوستان و نزدیکان کنکور دادم حقوق دانشگاه ازاد قبول شدم با اکراه و ناراحتی رفتم اما تو همون ترم اول همه چی عوض شد باورم نمی شدتازه فهمیدم دانشگاه و رشته یعنی چی! تازه فهمیدم رشته تاپ یعنی چی! فرق بین رشته درست حسابی مثل حقوق با رشته ای .... مثل زمین شناسی یعنی چی ! الان لیسانس حقوق گرفتم با یک هزارم اون زحمت خوبیش این بود که خودم رو پیدا کردم اعتماد به نفس له شدم رو بدست اوردم. با لیسانس کانون وکلا امتحان دادم مجوز وکالت دریافت کردم الان مدتی وکیل هستم با درآمد خیلی خوب موقعیت خیلی خوب و اینکه احساس می‌کنم در جامعه انسان مفیدی هستم و زحمتی که می‌کشم برای حقوق از دست رفته بندگان خداست. دوستان خواهشاً در انتخاب رشته خیلی دقت کنید باور کنید مسیر زندگیتون رو بطور کل عوض میکنه بعضی وقت‌ها هروقت یاد دهه 20 زندگیم و جوانیم میوفتم و اون گنج بر باد رفته بغضم میگیره که از خودم بدم میاد که چقدر احمق بودم. از اون بیشتر از دست مثلاً اساتید زمین شناسی طراز اول که چرا هیچوقت به هیچکدام ما راه درست رو نشون ندادن چرا اون رفتارها رو داشتند چرا خوردمون کردند چرا مثل برده‌ها با ما رفتار کردند ناراحت میشم. از ما گفتن بود زمین شناسی بدرد ایران نمیخوره به هیچوجه نه تنها خودم که خیلی از زمین شناسان الان به شغل‌های دیگه رو آوردن تو بازار کار می‌کنند خرید و فروش آتلیه عکاسی مزون خیاطی و... خوش شانس من بودم که با زحمت دوباره البته تونستم وکیل بشم. حواستون باشه جوانی گنج بزرگیه که قدرش رو نمیدونید جوانی تیریه که بره دیگه بر نمیگرده. خیلی حواستون باشه زمین شناسی برای ما و خیلی‌های دیگه فقط مصیبت داشت. مراقب انتخاب رشته باشید مراقب مسیری که برای طی کردن زندگی انتخاب می‌کنید باشید بعضی وقت‌ها برای تصمیم‌های اشتباه هیچ تاوانی نیست و باید یک عمر تحملش کنید

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی

پست های مرتبط :تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
آمار سایت
تبلیغات
انجام پروژه های زمین شناسی تحقیق و ترجمه متون زمین شناسی ، انجام پروژه، مقاله و پایان نامه زمین شناسی و جغرافیا و برنامه ریزی شهری ، انجام امور تایپی ، تهیه نقشه توسط نرم افزار جی آی اس با قیمت مناسب و در اسرع وقت
تبلیغات متنی جهت اطلاعات بیشتر کلیک کنید.
تبلیغات متنی جهت اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

Code center

ورود به سایت
ارتباط با مدیر
آمارگیر
  آمار مطالب
  کل مطالب : 173
  کل نظرات : 46
  آمار کاربران
  افراد آنلاين : 1
  تعداد اعضا : 72
  آمار بازديد
  بازديد امروز : 108
  بازديد ديروز : 335
  گوگل امروز : 10
  گوگل ديروز: 99
  بازديد هفته : 2,132
  بازديد ماه : 5,567
  بازديد سال : 16,847
  اطلاعات شما
  آي پي : 54.227.88.174
  مرورگر :
  سيستم عامل :
مطالب جدید
 • روش های تعیین سن در زمین شناسی
 • ایزوتوپ چیست؟
 • با ارزش ترین عناصر کره زمین
 • نگاهی به آینده شغلی رشته زمین شناسی
 • راز ستون های سیمانی 2000 ساله
 • خطر خشک شدن خلیج گرگان
 • بلندترین غار نمکی دنیا در قشم کشف شد
 • ۸۰ درصد شهرهای ایران در خطر زلزله
 • 200 سال زمان تا ترک زمین
 • روستایی که ناگهان ناپدید شد ( رانش زمین )
مطالب پربازدید
 • 7 روش تشخیص سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی
 • آینده شغلی رشته زمین شناسی و گرایش های آن
 • اصطلاحات مهم زمین شناسی
 • اصطلاحات انگلیسی زمین شناسی
 • ماسه و انواع آن
 • جواهرات و محل تشکیل آن ها
 • درختان سنگی ( فسیل درختان )
 • مشخصات کانی ها در زیر میکروسکوپ + طبقه بندی
 • سنگهای دگرگونی
 • سنگ خوراکی
مطالب تصادفی
 • عمیقترین حفره ماه + تصویر
 • هفت طبقه بودن زمین در قرآن و علم
 • جنگلی از سنگ در ماداگاسکار
 • دروس دوره دکترا زمین شناسی اقتصادی
 • معرفی رشته زمین شناسی اقتصادی
 • استفاده از درخت اوکالیپتوس برای شناسایی محل ضخایر طلا
 • آینده شغلی رشته زمین شناسی و گرایش های آن
 • ۸۰ درصد شهرهای ایران در خطر زلزله
 • کاربردهای سنجش از دور در زمين شناسی
 • ال نینو
حمایت کردن
این پست را +1 کنید